ZONGULDAK ÇAYCUMA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Saltukova Gazi Ortaokulunda Kodlama Şenliği

Saltukova Gazi Ortaokulunda Kodlama Şenliği

Saltukova Gazi Ortaokulu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi öğretmeni Dursun ONAT öncülüğünde, öğrencileriyle beraber hazırlamış olduğu Robotik Kodlama ve 3D Tasarım Şenliğine İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet ÖZDEMİR ve Şube Müdürümüz Bayram GÜNEŞ katıldı.

Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet ÖZDEMİR Şube Müdürümüz Bayram GÜNEŞ ile birlikte öğrencilerimizin hazırlamış oldukları projeleri incelediler.

‘Robotik Kodlama ve 3D Tasarım’ hakkında bilgi veren Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Dursun ONAT; “Bilgisayar alanında çok önemli isimlerin hepsinin ortak özelliği küçük yaşta programlama öğrenmiş olmalarıdır. Teknolojideki gelişmeler sistematik ve alternatif düşünme becerisini geliştiren, olaylar arasındaki bağlantıyı görmeyi sağlayan programlamayı hem eğlenceli hem de öğretici olarak çocuklara öğretebilmek artık mümkün hale gelmiştir. Bu bağlamda okulumuzda bilişim teknolojileri ve yazılım dersi kapsamında 2017-2018 ders yılında öğrencilerimize kodlama, robotik ve 3d tasarım eğitimleri verilmiştir. Öğrencilerimiz çeşitli programlar, oyunlar, robotik tasarımlar (akıllı ev, akıllı otopark, boy ölçer, engelden kaçan robot, çizgi izleyen robot, akıllı araba ve görme engelliler için akıllı bileklik)  ve 3D tasarımlar üretti. Okulumuzda düzenlediğimiz kodlama şenliğimizde öğrencilerimizin tasarladıkları oyunlar, programlar, robotik uygulamalar ve 3D tasarımlar 3D printerlardan çıktı alınarak sergilendi.” 

       Okul Müdürü Resul DEMİR 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılını dolu dolu geçirerek öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle bir yılı daha verimli bir şekilde tamamladıklarını söyledi. DEMİR; “Yapmış olduğumuz ‘Robotik Kodlama Şenliği’ ile dönemi sonlandırmış olduk. Kodlama eğitimini eğlenceli bir şekilde öğrencilerimize göstererek, çocuklarımızın matematik, bilim, problem çözme, takım çalışması, proje bazlı düşünme, yaratıcı sanatlar ve daha pek çok alanda beceriler kazandırılmasını sağlayan Dursun öğretmenimize ve yıl boyunca okulumuz bünyesinde gerçekleşen tüm etkinliklerimizde ve başarılarımızda emeği geçen tüm öğretmen arkadaşlarıma ve davetimize icabet ederek bizleri onurlandıran Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet ÖZDEMİR’e sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

01-06-201801-06-201801-06-201801-06-2018

Hükümet Konağı. Kat 2 Çaycuma / Zonguldak - 0 (372) 615 10 26 615 50 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.