ZONGULDAK ÇAYCUMA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KUR´AN-I KERİM´İ GÜZEL OKUMA YARIŞMASI

KUR´AN-I KERİM´İ GÜZEL OKUMA YARIŞMASI

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü himayesinde ilçemiz lise öğrencileri arasında “Şehitlere Vefa” temalı “Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması” düzenlendi. Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen yarışmaya; Kaymakam Serkan KEÇELİ, İlçe Mili Eğitim Müdürümüz Mehmet ÖZDEMİR, Şube Müdürlerimiz Bayram GÜNEŞ ve Muhammet ATLI, Çaycuma Müftülüğü Şube Müdürü Erdal ORUÇOĞLU, Çaycuma Müftülüğü Murakıbı Cemalettin TORUN, sendika temsilcileri, daire ve okul müdürleri, şehit ve gazi yakınları ile öğrenciler katıldı.

Yarışmanın açılış konuşmasını gerçekleştiren İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet ÖZDEMİR, şunları söyledi:

“Yüce dinimizin ana kaynağı olan Kur’an-ı Kerim’i okumak ve öğrenmek isteyen bütün öğrencilerimize artık okullarımızda bu imkan Bakanlığımızca sunuluyor. Bütün liselerimizde seçmeli Kur’an-ı Kerim dersleri vesilesi ile öğrencilerimiz Yüce Kitabımızla tanışma, okuma ve anlama, onun rehberliğinde ve yol göstericiliğinde faydalanma imkanı buluyorlar. Geleceğimizin teminatı olan nesillerin, dinimizin ana kaynağı Kur’an-ı Kerim ile erken yaşta tanışmaları, okumaları, anlamaları ve ondan istifade etmeleri, onların kimlik ve kişiliklerinin gelişmesine önemli katkılar sağlayacak, milli ve manevi değerlerimize bağlı nesiller yetişmesine vesile olacaktır. Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim’i öğrenen, okuyan anlayan ve onun rehberliğinden faydalanan nesiller yetiştirmek; ülkemize, milletimize ve insanlık ailesine faydası olacaktır.”

İlçe ve beldelerde eğitim-öğretim veren liselerden 12 erkek, 10 kız olmak üzere toplam 22 öğrenci, Kur’an-ı Kerim’i güzel okumak için yarıştı. Yarışma sonunda; erkeklerde 1’inci Nihat Kantarcı Anadolu Lisesi öğrencisi Oğuzhan ÇAĞLAYAN, 2’nci Çaycuma TSO Fen Lisesi öğrencisi Enes AYDIN, 3’üncü Şehit Sacit Olcay Kabaklıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Bilgihan ÖZDİL olurken, kız öğrencilerde; 1’inci Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Aleyna YAVUZ, 2’nci Filyos Melek-Ahmet Şanlı Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencisi Ceren ÇARŞANBALI, 3’üncü Oktay-Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi öğrencisi Mervenur ÇELEN oldu.

Öğrencilere ödülleri, Kaymakamımız Sayın Serkan KEÇELİ tarafından verilirken, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ÖZDEMİR ve Şube Müdürümüz Muhammet ATLI yarışmaya katılan tüm öğrencilere belgelerini verdi.

Öğrencileri tebrik eden Kaymakam KEÇELİ, “Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nda maneviyat dolu dakikalar geçirdik. Öğrencilerimizin hepsi çok başarılar, hepsini tek tek tebrik ediyorum. Onları yetiştiren ailelerini ve öğretmenleri de kutluyorum. Allah, böyle öğrencilerimizin sayılarını artırsın. Şehitlerimizin kutsal emaneti olan yakınlarına da programa katılımlarından dolayı tebrik ediyorum. Devlet olarak biz ne yapsak, şehit yakınlarımızın hakkını ödeyemeyiz” diye konuştu.

             Son olarak Çaycuma Müftülüğü Murakıbı Cemalettin TORUN tarafından şehitler için dua gerçekleştirildi.

01-06-201801-06-201801-06-201801-06-201801-06-201801-06-201801-06-201801-06-2018

Hükümet Konağı. Kat 2 Çaycuma / Zonguldak - 0 (372) 615 10 26 615 50 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.