ZONGULDAK ÇAYCUMA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Kuran-ı Kerim’i Güzel Okuma, Ezan Okuma ve Hafızlık Yarışması”

“Kuran-ı Kerim’i Güzel Okuma, Ezan Okuma ve Hafızlık Yarışması”

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün Zonguldak İmam Hatip Ortaokulları arasında düzenlediği “Kuran-ı Kerim’i Güzel Okuma, Ezan Okuma ve Hafızlık Yarışması” Çaycuma İmam Hatip Ortaokulu’nun koordinatörlüğünde Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. Programa; İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ercan KAHYA, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Hamza ERYİĞİT ve Nusret PARLAK, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet ÖZDEMİR, Şube Müdürümüz Muhammet ATLI, İlçe Müftüsü Mahmut Rauf ARCAKLIOĞLU, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Çaycuma İmam Hatip Ortaokulu Müdürü İhsan GÜNAY şunları söyledi; “İlk defa İmam Hatip Ortaokulları arası böyle bir yarışma düzenlendi. Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği bu yarışmamızın il finalinin Çaycuma’da yapılması nasip oldu. Bu coşkuyu, öğretmen ve öğrencilerimizin heyecanını ulaşmak bizlere nasip oldu. Programda 12 İmam Hatip Ortaokulu’ndan toplam 26 öğrencimiz yarışacak. Bu yarışma sadece bir semboldür. Bu öğrencilerimiz zaten okullarında birinci olarak geldiler. Yarışmanın kazananı yok, sadece derecelendirme yapıyoruz. Yarışmada başta destek olan İlçe Kaymakamımız ile tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum”.

Jüri başkanlığı Çaycuma Müftüsü Mahmut Rauf ARCAKLIOĞLU’nun yanı sıra jüride BEÜ İlahiyat Fakültesi Araştırma Görevlisi Ramazan ÖGTEM, din görevlileri ve öğretmenler yer aldı. Müftü Arcaklıoğlu; “Çaycuma ilçesi olarak böyle kıymetli ve kadri yüksek bir yarışmaya ev sahibi yapıyor olmaktan duyduğumuz memnuniyeti paylaşmak istiyorum. İnşallah, okuyanlardan, anlayanlardan, yüce kitabımız Kuran-ı Kerimi anlayanlardan eylesin” dedi.

Zonguldak’ın değişik ilçelerinden gelen öğrencilerin sırası ile Hafızlık, Kuran-ı Kerim’i güzel Okuma ve Ezan Okuma kategorilerinde yarıştı. Genç Muhafızlar Hafızlık dalında, birinci Devrek Atatürk İmam Hatip Ortaokulu Öğrencisi Utku ONUR, ikinci Çaycuma İmam Hatip Ortaokulu Öğrencisi Ahmetcan KALAYCIOĞLU, üçüncü Zonguldak İmam Hatip Ortaokulu Öğrencisi Enes Şamil ARSLANTÜRK oldu. Genç Sada Kuran-ı Kerimi Güzel Okuma dalında, Devrek İmam Hatip Ortaokulu Öğrencisi Ekrem İPSİR birinciliği, Alaplı İmam Hatip Ortaokulu Öğrencisi Talka KELEŞ ikinciliği, Gökçebey İmam Hatip Ortaokulu Öğrencisi Fatih MERCAN üçüncülüğü elde etti. Genç Bilaller Ezan Okuma dalında birinci Devrek Atatürk İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Emre SİVRİ, İkinci Gökçebey İmam Hatip Ortaokulu Öğrencisi Beytullah KÖZ, üçüncü ise Alaplı İmam Hatip Orta Oklu Öğrencisi Yusuf Eren HALICI oldu.

            Yarışmaya katılan tüm öğrencilere hediye, plaket ve teşekkür belgesi verildi.

21-12-201721-12-201721-12-201721-12-201721-12-201721-12-201721-12-201721-12-2017

Hükümet Konağı. Kat 2 Çaycuma / Zonguldak - 0 (372) 615 10 26 615 50 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.