ZONGULDAK ÇAYCUMA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

12. ULUSLARARASI MEB ROBOT YARIŞMASINDA İLÇEMİZİ ÇAYCUMA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ TEMSİL ETTİ

12. ULUSLARARASI MEB ROBOT YARIŞMASINDA İLÇEMİZİ ÇAYCUMA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ TEMSİL ETTİ

Bu sene 12’ncisi düzenlenen Milli Eğitim Bakanlığı Uluslararası Robot Yarışması 9-10-11 Mayıs 2018 tarihlerinde Sivas’ta yapıldı. Yarışmada ilçemizi  “Çaycuma Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Robot Kulübü” öğrencileri Hüseyin KALAYCIOĞLU, Timurhan KANBAK, Zeki KÜLEKÇİ ile rehber öğretmenler Ozan ÇİÇEN ve Orhan ÇAKMAK temsil etmişlerdir.

Teması “Endüstri 4.0 Yenilenebilir Enerji Kaynakları”, sloganı ise  “Ahican Sivas Yollarında” olan yarışmaya; ülkemizin yanısıra Azerbaycan, Arnavutluk, Meksika, Cezayir, Gürcistan, Romanya, Bosna-Hersek, Kazakistan, Rusya Federasyonu, Lübnan, Ukrayna, Pakistan, İran ve Tunus’tan 4 bin 87 lise ve üniversite öğrencisi 12 kategoride 3 bin 7 robotla katılmışlardır. Amacı; ülkemizdeki mesleki ve teknik eğitimin niteliğinin arttırılması, toplumda bu alanda farkındalık oluşturulması, lise ve üniversite öğrencilerinin eğitimleri sürecinde edindikleri bilgiyi beceriye dönüştürebilen, ürün geliştirebilen, analitik ve bilimsel düşünebilen bireyler yetiştirilmesini sağlamak olan yarışmada Çaycuma Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Robot Kulübü; sumo ve çizgi izleyen robot kategorilerinde final gruplarına kalarak önemli bir başarıya imza atmışlardır.

          Sektör- okul İşbirliği kapsamında yarışmada sponsor olan ve her konuda desteklerini sunan Gersan Elektrik Tic. ve San. AŞ. Yönetim Kuruluna eğitime katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

18-05-201818-05-201818-05-2018

Hükümet Konağı. Kat 2 Çaycuma / Zonguldak - 0 (372) 615 10 26 615 50 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.